Якби картини не висвітлювали проблеми, від яких «болить», мистецтво було б просто розважальним інструментом. Але, звісно, це не так: мистецтво формує світогляд поколінь і підіймає на поверхню запитання гострі, а деколи й контраверсійні.
Обрали три картини, які стають на захист незахищених верств населення.
Сліпий жебрак з хлопчиком поводирем
![](https://media.zagoriy.foundation/wp-content/uploads/2021/10/jose_de_ribera_1591-1652_blind_beggar_and_his_boy_ca.1632_allen_memorial_museum_oberlin_college_ohio_us.jpg)
Це картина іспанця Хосе де Рібера, сюжет якої базується на шахрайському романі.
Хоча це радше плітки, аніж доведені факти: витвір мистецтва не натякає на жорстокість сліпого чи на підступність поводиря. Старий тримає в руці кухлик із папірцем — нагадування про благодійність.
Їдці картоплі
![](https://media.zagoriy.foundation/wp-content/uploads/2021/10/0909-1024x727.jpg)
Це одна з найвідоміших картин раннього періоду Ван Гога, написана темними фарбами: погодьтесь, настрій вкрай гнітючий. Так як Ван Гог почав свій творчий шлях з дослідження шахтарського життя, він занурюється в буденність своїх героїв, співчуває їм та не погоджується на поверхові, мимохіть зроблені ескізи.
Сліпий жебрак з хлопчиком
![](https://media.zagoriy.foundation/wp-content/uploads/2021/10/1903_old_blind_man_with_boy-739x1024.jpg)
А це картина з «блакитного» періоду Пабло Пікассо. Його роботи в цей час меланхолійні, трагічні, пронизливо-гіркі.
Невідомо, хто це — дід з онуком чи сліпий з поводирем? Але зв’язок цих двох людей очевидний.
Нагадуємо, минулого разу ми писали про три картини, які говорять про добро.